Фотогалерија од Запорожје

Македонските одбојкари во овие моменти го одржуваат првиот тренинг во Запорожје, во пресрет на утрешниот натпревар со Украина во квалификациите за ЕП 2019. Црвено-жолтите имаат реална шанса првпат да се пласираат на континенталниот самит, а за да го остварат сонот најпрво треба да ја обезбедат втората позиција во квалификациската група „Еф“. Натпреварот со Украинците утре ќе почне во 19 часот, а десетина минути пред тоа МТВ 1 ќе емитува директен пренос.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *