ОК „ВЕСНА ПРОБИШТИП“ / ОК „УНИВЕРЗИТЕТ во ТЕТОВО“

Преглед

Детали

Датум Време Лига Сезона Коло
25.10.2019 20:00 Прва Државна лига - мажи 2019/2020 1. коло

Резултат

Тим12345T
ОК „ВЕСНА ПРОБИШТИП“1722130
ОК „УНИВЕРЗИТЕТ во ТЕТОВО“2525253

ОК „ВЕСНА ПРОБИШТИП“

S Поени Грешки Поен/сервис Грешка/сервис Грешка/прием Поен/напад Напад/блокиран Грешка/напад Блок
0000000000

ОК „УНИВЕРЗИТЕТ во ТЕТОВО“

S Поени Грешки Поен/сервис Грешка/сервис Грешка/прием Поен/напад Напад/блокиран Грешка/напад Блок
0000000000

Судии

Прв судија
Зафиров Ѓоре
Втор судија
Белевски Иван
Делегат
Џинес Симон